Renowacje betonów

Firma ASC specjalizuje się w renowacjach skorodowanych powierzchni betonowych ( zbiorników, osadników, komór, studni kanalizacyjnych) oraz zbiorników stalowych. Do renowacji stosujemy żywice syntetyczne. Ze względu na różny stopień skorodowania powierzchni, nie ma jednej skutecznej metody renowacji. Nasze wieloletnie doświadczenia pozwalają dobrać odpowiednią metodę, technologię oraz kompozycję żywic, zapewniającą optymalną ochronę przed korozją. Zastosowanie renowacji za pomocą żywic pozwala na zabezpieczenie i utrwalenie powierzchni, zapobiega dalszej korozji powierzchni betonowych. Warstwa zabezpieczająca z żywic pozwala na pracę w szkodliwym środowisku kwaśnym, zawierającym siarkę, siarkowodór (H2S) i inne szkodliwe substancje. Betony pokryte żywicami charakteryzują się dużą wytrzymałością chemiczną oraz trwałością mechaniczną (powyżej 10 lat).


Najczęściej stosowane przez nas technologie to:
 

 - uszczelnianie – iniekcja dwuskładnikowej żywicy pod ciśnieniem, wypełnianie pęknięć metodą zatłoczenia

- renowacja - uzupełnianie ubytków powierzchni betonowych z zastosowaniem żywicznych systemów naprawczych CT (polimetobeton)

- laminowanie - renowacja silnie skorodowanych betonów przy użyciu żywic epoksydowych lub żywicy poliestrowej, wzmacnianej włóknem szklanym

- regeneracja studzienek kanalizacyjnych - z wykorzystaniem modułów laminowanych i montowanych wewnątrz studni

- zabezpieczanie powierzchni betonowych - nakładanie żywic polimocznikowych lub epoksydowych.
 

Wykonujemy również prace specjalistyczne np. naprawa fontann miejskich, renowacja studni zabytkowych itp.
 

Używane przez nas żywice posiadają atesty PZH.

   O nas

   Głównym przedmiotem działalności spółki ASC Artur Szczelina jest projektowanie oraz wykonawstwo urządzeń do usuwania odorów i zanieczyszczeń. W swoim portfolio firma posiada adsorbery, absorbery oraz rozwiązania skruberowe (mokre oczyszczanie gazu). Ponadto firma zajmuje się hermetyzacjami zbiorników oraz odstojników.

    

   Firma ASC specjalizuje się również w renowacjach, uszczelnieniach i naprawach powierzchni betonowych jak i również zbiorników stalowych za pomocą żywic. Nasze żywice mają atest PZH co pozwala na ich zastosowanie w kontakcie z wodą pitną. Dokonujemy reprofilacji bieżni zgarniaczy na oczyszczalniach ścieków. Projektujemy i wykonujemy bieżnie podgrzewane.